Panele podłogowe
Przed przyjazdem ekipy monterskiej należy odpowiednio przygotować podłoże do montażu. Oznacza to, że w pomieszczeniu gdzie mają być montowane panele podłogowe nie powinny się znajdować żadne meble, dywany czy wykładziny.
Jeżeli podłoże jest nierówne należy doprowadzić je do stanu umożliwiającego montaż paneli podłogowych. W przypadku płytek PCV można je zostawić na podłodze.
Nie powinno się montować paneli podłogowych na starych panelach, lepiej usunąć poprzednią podłogę i wymienić znajdujący się pod nią podkład oraz folię.
W sprzedaży obecnie posiadamy panele podłogowe w następujących klasach ścieralności: AC3, AC4 oraz AC5.
Klasa ścieralności AC3 nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych, z powodzeniem spełniając swoją rolę w miejscach o normalnych natężeniu ruchu domowników.
Klasa ścieralności AC4 jako wyższa klasa ścieralności nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych o wyższych natężeniu ruchu (np. przedpokój, hol czy też pokoje dla dzieci jak i salon) oraz do pomieszczeń użyteczności publicznej i niskim natężeniu ruchu (gabinet lekarski, biura).
Klasa ścieralności AC5 jest najwyższą klasą ścieralności i znajduje zastosowanie w pomieszczeniach użyteczności publicznej o wysokim natężeniu ruchu (restauracje, szkoły, sale taneczne, itp.). Panele w tej klasie ścieralności znajdują też zastosowanie w warunkach mieszkalnych gdzie spełniają znakomicie swoją rolę.
Aby wykonać kompleksowy montaż paneli podłogowych nasza firma udostępnia szeroki wachlarz produktów niezbędnych do prawidłowego i profesjonalnego wykonania usługi.
Jako pierwszą warstwę należy ułożyć folię paroizolacyjną. Jest ona konieczna w przypadku montażu paneli podłogowych na podłoży betonowym. Nie ma tutaj znaczenia czy w wylewce znajduje się już jakaś inna folia czy styropian. Zadaniem jej jest chronienie paneli podłogowych przed wpływem wilgoci z podłoża.
Następnie układamy warstwę tzw. podkładu. Jako podkład standardowy jest stosowana pianka podkładowa. Występuje ona u nas w dwóch grubościach 2 lub 3 mm. Jako podkład podstawowy znakomicie nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych w blokach. Inną formą podkładu są prasowane maty naturalne ekopor o dwóch grubościach - 5,5 lub 7 mm. Posiadają one bardzo dobre właściwości izolacyjne, nie pozwalając uciec ciepłu przez podłogę oraz właściwości wygłuszające, tzn. dobrze wyciszają charakterystyczny odgłos panela.
Na ogrzewanie podłogowe stosujemy odpowiednie maty kwarcowe grubości 1,8 mm, odznaczające się bardzo dobrą przenikalnością.
Jako wykończenie pomieszczenia należy zamontować listwy przypodłogowe. Wiele firm oferuje różnego rodzaju listwy wraz z ich wykończeniami. W naszej firmie dostępne są następujące rodzaje listew przypodłogowych:
listwy z tworzywa w okleinie montowane na uchwyty
listwy z tworzywa z wyciąganym środkiem z gumkami na górze i dole
listwy z tworzywa z wyciąganym środkiem
listwy z tworzywa w okleinie z wyciąganym środkiem
Ostatnim elementem montażu są progi dylatacyjne łączące dwie podłogi panelowe lub podłogę wykonaną w panelach z kafelkami.
Samodzielny montaż bardzo często obarczony jest błędami jakich uniknie doświadczony i profesjonalny montażysta. Oprócz właściwego doboru materiałów, należy dodatkowo zadbać o odpowiednią dylatację czy też właściwe przycięcie paneli (długość panela końcowego, długość zakładki, itp.). Dlatego lepiej powierzyć montaż wyspecjalizowanej firmie mającej duże doświadczenie w tego rodzaju pracach.
Montaż paneli podłogowych oferowany przez firmę AH Superstacja.pl s.c. jest darmowy pod warunkiem zakupu paneli podłogowych wraz z całym materiałem niezbędnym do wykonania takiego montażu (oczywiście w firmie AH Superstacja.pl s.c.).
Panele podłogowe z naszej oferty nadają się na wodne ogrzewanie podłogowe.