Listwa przypodłogowa Korner Dąb Polny

Dodaj recenzję:
  • Producent: Korner
  • szt.
  • 10,99 zł

Listwa LP-55 przeznaczona jest do wykańczania przede wszystkim twardych pokryć podłogowych : paneli podłogowych, wykładzin PVC , płytek ceramicznych. Szczególnie ważną role spełniają elastyczne krawędzie – gumki , które idealnie dopasowują się do nierówności ścian i podłóg. W przypadku podłóg ceramicznych elastyczne krawędzie dopasowują się do zagłębień między płytkami – fug. Elastyczne krawędzie spełniają również funkcje uszczelki w znaczny sposób ograniczając przedostawanie się zanieczyszczeń pod listwę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych listwę można otwierać i rozdzielać na dwie części, szybko instalować przewody wewnątrz listwy, precyzyjnie zapinać i wypinać akcesoria.

Specjalny otwarty zawias. Otwarty zawias pozwala zarówno na otwieranie i zamykanie listwy jak i na całkowite wypięcie –rozdzielenie dwóch elementów listwy. Listwa w pozycji otwartej ułatwia ułożenie przewodów co upraszcza zdecydowanie ich montaż.

Niezwykle prosty i trwały montaż akcesoriów. Zapinanie akcesoriów z góry na unikalny w kształcie klips, wpinany do kanału montażowego listwy z 4 ząbkowanymi uchwytami. Nawet przy wielokrotnym wpinaniu i wypinaniu ząbki utrzymują odpowiednią siłę zatrzasku akcesoriów, stabilizują ich pozycję i zapobiegają wypinaniu.

Okleina na bazie folii finisch. Tradycyjna kolorystyka dopasowana do paneli podłogowych z innowacyjnym akcentem- okleiną w kolorze ALU. Powierzchnia okleiny z imitacją porów drewna z podwójną warstwą lakieru ochronnego.

Elastyczne krawędzie listwy- gumki. Wytwarzane w technologii post-koekstruzji tzn. miejsce styku obydwu krawędzi listwy i okleiny wtopione jest w gumkę. Nie ma możliwości odklejenia okleiny od listwy. Elastyczne gumki niwelują nierówności ściany i podłogi.

Elastyczność listwy. Idealnie przylega do owalnych i łukowatych ścian. Mimo swej oryginalnej konstrukcji złożonej z dwóch elementów zachowuje stabilność kształtu , górna i dolna część utrzymuje spójną całość.

Estetyka i funkcjonalność – listwa jako całość. Smukły kształt idealnie wkomponowujący się w estetykę pomieszczeń, lekkość otwierania listwy i montażu przewodów oraz prostota mocowania akcesoriów czynią listwę LP-55 niezwykle przyjazną dla montażystów i użytkowników.